Dette afsnit kan ikke vises da du ikke har accepteret cookies for
markedsføring.
Klik her for at ændre dette
Alle hold
Blå mandag - Bylderup/Ravsted 13. maj 2024 LALANDIA
Program for dagen følger
Koster 750 kr.
Afgang kl. 8.00 og hjemkomst kl. 21.00
Voksen: Karina Blom og Louise Andersen
Blå mandag - Felsted 13. maj 2024 ÅRHUS
Turen går til Århus.
Koster 400 kr. for mad (Streetfood) + transport, men ikke med entre til Friheden.
Afg. kl. 8.00. Hjemkomst kl. 21.00 Inkl. Bus og fællesspisning.
Voksen Kasper Poulsen, Aske og Christian
Blå mandag - Hjordkær/Hellevad 6. maj 2024 ÅRHUS
Tur til Ã…rhus
Koster 500 kr. inkl. entre og transport
Afgang kl. 8.00. Hjemkomst kl. 21.00
Voksen: Karina Blom og Lars Jepsen
Blå mandag - Hærvejsskolen 6. maj 2024 ÅRHUS
Program vedhæftet
Koster 450 kr. inkl. transport og entre til Tivoli Friheden
Afgang kl. 8.00. Hjemkomst 21.00
Voksen: Sofie Søgaard Lorenzen og Maj-Britt Ungdomsskolen
Blå mandag - Høje Kolstrup d. 29. april 2024 DJURS SOMMERLAND
Program vedhæftet - læs det gerne!
Koster 450 kr. inkl. transport og entre
Afgang kl. 8.30 fra "præsten" / Kirken og Hjemkomst 21.00
Voksne: Karina Blom, Karen og Julie
Turen er for alle i 7.kl. på Høje Kolstrup Skole
Blå mandag - Kongehøj 6. maj 2024 DJURS SOMMERLAND
Program vedhæftet
Koster 450 kr. inkl. entre og transport
Afgang kl. 8.00. Hjemkomst kl. 21.00
Voksen: Klubmedarbejdere, Take, Mads og Sofie og Uffe Leisner Ungdomsskolen
Blå mandag - Lyreskov/Bov 29. april 2024 LALANDIA
Program vedhæftet
Koster 800 kr. inkl. transport og entre
Afgang kl. 8.00. Hjemkomst 21.00
Voksen: Sofie Søgaard Lorenzen og Nikolaj fra klubben
Blå mandag - Løjt/Genner 29. april 2024 ÅRHUS
Program vedhæftet
Koster 450 kr. inkl. entre til Friheden og transport
Afgang kl. 8.00. Hjemkomst 21.00
Voksen: Louise og Sofie fra klubben og Uffe Leisner Ungdomsskolen
Blå mandag - Tinglev 13. maj 2024 LALANDIA
Program vedhæftet
Koster 750 kr. inkl. transport og entre
Afgang kl. 8.00. Hjemkomst kl. 21.00
Voksen: Karina Blom, Marco Holdt og Lars Feddersen
Dragons & Friends - bordrollespil, Dungeons & Dragons - A
Eksamensangst - A
eSport spezi - A
Francais fortsætter - A
Intro aften 10. Aabenraa
Alle kommende elever er inviteret til intro aften - kun for elever, så lad din mor og far blive hjemme :)
Jagttegn - A
K557 Knallertkørekort i Rødekro (Weekendhold)
Holdstart d. 16. marts 2024.
K559 Knallertkørekort i Rødekro (hverdag/weekend)
Holdstart d. 8. april 2024.
K560 Knallertkørekort i Tinglev (Hverdag/weekend)
Holdstart d. 5. april 2024.
K561 Knallertkørekort i Tinglev (Hverdag/weekend)
Holdstart d. 18. april 2024.
K562 Knallertkørekort i Rødekro (hverdag/weekend)
Holdstart d. 7. maj 2024.
K563 Knallertkørekort i Tinglev (hverdag og weekend)
Holdstart d. 24. maj 2024.
K564 Knallertkørekort i Rødekro (hverdag/weekend)
Holdstart d. 27. maj 2024.
K800 Venteliste til knallertkørekort
DU FÅR EN SMS, NÅR DER LÆGGES NYE HOLD PÅ UNGAABENRAA.DK
K801 Ny teori- eller køreprøve til knallert
Kun hvis du har brug for en ny teori- eller køreprøve.
Tilmeld dig og betal her.
Keramik - forår 2024
Kreativ.....?
Klub 3 2023
Klubben for 18-25-årige har åben mandag, tirsdag, onsdag, torsdag og søndag kl. 19.00 – 22.00.
Kursus for tosprogede / Udvekslingsstuderende
København
Matematik - A
Musikboxen - A
Nikotinstop
Ny teori- eller køreprøve til knallert
Kun hvis du har brug for en ny teori- eller køreprøve.
Tilmeld dig og betal her.
Speedbådskørekort juni 2024 - A
Tegning - A
Tegning - VENTELISTE
Traktorkørekort vinter/forår 2024
Ungdomsklubben Bov 2023
Klubben har åben tirsdag, onsdag og torsdag fra 19.00-21.30, samt en fredag om måneden.
Ungdomsklubben Felsted 2023
Klubben har åben tirsdag og torsdag fra 19.00-21.30, samt en fredag om måneden.
Planen for kørsel for 2023-24:
Præstevænget, Kliplev kl. 18.20
Kliplev Skole kl. 18.25
Varnæs kl. 18.45
Bovrup kl. 18.50
Felstedhallen kl. 18.55
Returkørsel kl. 21.25
Ungdomsklubben Høje Kolstrup 2023
Klubben har åbent tirsdag, onsdag og torsdag fra kl.19.00 – 21.30 samt en fredag hver måned.
Ungdomsklubben Løjt Kirkeby 2023
Klubben er åben mandag og onsdag fra kl. 19.00 – 21.30 samt en fredag hver måned.
Ungdomsklubben Midtby 2023
Klubben har åben mandag, tirsdag, onsdag og torsdag fra kl. 19.00 – 21.30 samt en fredag hver måned.
Ungdomsklubben Rødekro 2023
Klubben har åben mandag, tirsdag og torsdag fra kl.19.00 – 21.30 samt en fredag hver måned.
Ungdomsklubben Tinglev 2023
Klubben har åben mandag, tirsdag, onsdag og torsdag fra kl. 19.00 – 21.30 samt en fredag hver måned.
Plan for kørsel til Ungdomsskolen i Tinglev 2023/2024:
18.20 Vollerup Byvej/Vollerupvej ved forsamlingshuset
18.28 Bolderslev: Ringvej/Stadionvej, Busvendeplads
18:30 Bolderslev Skole, Smedefod 10A, 6392 Bolderslev
18.35 Uge Bygade / Uge Allegade,
18:45 Bjerndrup/Busstop ved hovedvej
18:50 Den Gamle Smedje
18.55 Tinglev skole, Hovedgade 78, 6360 Tinglev
Returkørsel kl. 21:25